torek, 28. november 2023

2. krog Univerzitetne košarkarske lige

V ponedeljek, 27.11.2023, se je v telovadnici STŠ odvijal 2. krog Univerzitetne košarkarske lige.

V prvi tekmi sta se pomerili ekipi Fakultete za pomorstvo in promet (FPP) ter Fakultete za vede o zdravju (FVZ 2). Prva četrtina se je začela nekoliko počasi, saj so se fantje obeh ekip še ogrevali, medtem ko se je bolj dinamična igra začela v drugi četrtini. Ekipa FPP-ja je imela prednost od samega začetka, ki jo je iz četrtine v četrtino povečevala. Po drugi strani so se člani FVZ 2 borili in pokazali svojo kvaliteto, a do konca tekme niso uspeli obrniti rezultata, saj je ekipa FPP držala kontinuiteto v igri. Tekma se je končala z rezultatom 44:37 v korist ekipe FPP, ki je tako zabeležila drugo zmago v ligi, medtem ko so člani ekipe FVZ 2 doživeli prvi poraz. Predstavnik ekipe FVZ 2, Simon Zakrajšek, je tekmo komentiral: »Kljub okrnjeni zasedbi smo do konca skušali biti kos nasprotniku. Vendar se je poznala premoč nasprotnika, kljub temu sem še vedno ponosen na svoje fante.«

Druga tekma se je odvijala med ekipama Fakultete za Management (FM) in Fakultete za vede o zdravju (FVZ 1). Prvo četrtino so agresivno začeli člani ekipe FM in s serijo dobrih metov za 2 in 3 točke prvo četrtino končali z rezultatom 24:9 v svojo korist. V drugi četrtini so fantje ekipe FVZ 1 začeli nekoliko boljše in naredili pritisk na nasprotnike, vendar se FM ni dal zmesti in je uspešno obdržal prednost do konca prvega polčasa. V drugem polčasu so člani ekipe FM pokazali, da so se zelo dobro pripravili na tekmo, ter si med seboj veliko pomagali, kar je vplivalo na atmosfero znotraj ekipe in jim pomagalo, da so tekmo zaključili s pomembno razliko v točkah. Tekma se je končala z rezultatom 52:39 v korist FM, ki je tako zabeležila prvo zmago v letošnji košarkarski ligi.

Naslednji krog košarkarske Univerzitetne lige se bo odigral 8.01.2024 po praznikih.