sreda, 08. januar 2020

Tretji krog UFL

Univerzitetna futsal liga M JOB

Novo leto se je začelo v znamenju futsala. Tokrat so se v tretjem krogu Univerzitetne futsal lige M JOB pomerile ekipe fakultet za pomorstvo in promet (FPP), turistične študije Turistica (FTŠ), vede o zdravju (FVZ) in management (FM).

Prva letošnja tekma Univerzitetne lige je potekala med Fakulteto za pomorstvo in promet (FPP) ter Fakulteto za turistične študije Turistica (FTŠ). Tekma je bila za gledalce zelo zanimiva saj je bilo zadetih ogromno golov. FTŠ je v uvodnih minutah prevzel pobudo in pogumno napadal vrata ekipe FPP. FPP je s čvrsto obrambo držal začetni rezultat 0:0 vse do šeste minute ko je po ukradeni žogi FPP do zadetka prišel Padar in tako je FPP povedel z 1:0. V sedmi minuti je Padar ponovno zadel in tako zvišal vodstvo FPP na 2:0. Živčnost ekipe FTŠ je bila očitna. Na vsak način so poskušali zadeti. Ustvarjali so si številne možnosti za zadetek, a žoga ni hotela v gol. To agresivno napadanje je ekipa FPP pametno izkoristila in nezbranost v obrambi kaznovala še z enim zadetkom. Babič je tako v deveti minuti zadel in vzel vso moralo nasprotni ekipi. FPP je "stopil na plin" in tako so v trinajsti minuti dosegli še en zadetek. Tokratni strelec je bil Mingotti. Malo upanja je vlil zadetek Ferrettija v petnajsti minuti a je FPP hitro vrnil uslugo in že v sedemnajsti minuti ponovno dosegel gol. Strelec je bil Koščak. V devetnajsti minuti prvega polčasa je ponovno zadel Mingotti in tako postavil končni rezultat prvega polčasa in sicer 6:1 za ekipo FPP.

V drugem polčasu Je ekipa FPP odigrala bolj taktično imeli so dober rezultat in tega so to skušali obdržati do konca. FPP je v drugem polčasu še dvakrat zadel in sicer v deseti in štirinajsti minuti. Strelca golov sta bila Padar in Hrvatin. V izdihljajih tekme je FTŠ prišel do še enega zadetka kateri pa izida tekme ni mogel več spremeniti. V šestnajsti minuti je zadel kapetan ekipe Knafelc in tako postavil končni rezultat prve tekme in sicer 8:2.

Končni rezultat:

FPP : FTŠ – 8:2 (6:1)

Izjava Žiga Knafelc (FTŠ): »Tekma je bila izredno težka, drugi polčas smo stisnili in smo zato prijeli samo dva zadetka. Poznalo se je da nismo imeli treh igralcev v menjavi, poleg tega tudi v zaključnih akcijah nismo bili pravi. Upamo da bo drugič boljše.«

Izjava Tadej Zonta (FPP): »Tekma je bila izredno težka, kljub temu nam je uspelo priti do nove zmage. Čestitke nasprotniku.«

Ekipa FPP: (Zonta, Babič, Meštrič, Padar, Hrvatin, Koščak, Perhavec, Mingotti)

Ekipa FTŠ: (Jerman, Knafelc, Čuk, Špeh, Čuber, Ferretti)

Druga tekma je potekala med ekipama FM in FVZ. FM je bil tokratni favorit. Ekipa FVZ je začela tekmo brez menjave. To je ekipi FM vlilo samozavest in računali so na prvo zmago v letošnji ligi. To se je izkazalo tudi v drugi minuti FM, ko je do vodstva popeljal Zaletel, s prvim zadetkom na tekmi. FM je konstantno napadal in si je res želel zmage a drugi zadetek ni in ni hotel past. Manjši zaplet v obrambi je FM stal vodstvo in tako je v deseti minuti za izenačenje zabil Zugan. Panika v ekipi FM je povzročila to da so že v naslednji minuti prejeli še en zadetek in spet je zadel Zugan. Drugi zadetek je nasprotno ekipo zbistril in ponovno so začeli zbrano igrati. Borbenost je z zadetkom v osemnajsti minuti nagradil Tatarević. Žal pa se je prehitro veselje FM maščevalo in so v devetnajsti minuti prvega polčasa prejeli še kar dva zadetka, strelca sta bila Zugan in Pugelj. Rezultat po prvem polčasu je bil 4:2 za FVZ. Tudi v drugem polčasu je FVZ nadaljeval svoj strelski pohod. Tako je v sedmi minuti zadel Debeljak. FM se ni želel predati in je še vedno napadal in takoj v naslednji minuti zadel za 5:3. Med strelce se je tokrat zapisal Resnik. V trinajsti minuti se je zgodil ponoven preobrat, saj je FM prejel še en zadetek. Strelec je bil ponovno Zugan. FM je po tem zadetku poskušal vse, da bi zmanjšal razliko v golih, kar je v petnajsti minuti pripeljalo do rdečega kartona. Prejel ga je Bratina zaradi nešportnega obnašanja. Za tem sta padla še dva zadetka. Strelca sta bila ponovno Pugelj in Zugan. Tako je bil končni rezultat 8:3 za FVZ.

FVZ : FM – 8:3 (4:2)

Izjava Emrah Tatarevič (FM): »Tekma je bila v redu, prišli smo kot favoriti a sem nam ni izšlo po naših pričakovanjih.«

Izjava Edi Zugan (FVZ): »Tekma je bila zelo napeta, na začetku smo igrali obrambeno in takoj na začetku dobili gol. Stvari so se začele pol obračat v našo prid začeli smo igrat in zmagali. Čestitke nasprotniku.«

Ekipa FVZ: (Kuzmič, Juršić, Debeljak, Pugelj, Zugan)

Ekipa FM ( Pejakič, Zaletel, Bratina, Adilović, Resnik, Tatarevič, Dizdarević)