torek, 06. februar 2018

Tekmo je odločil vratar

Prijateljska tekma v futsalu.

V ponedeljek, 5. 2. 2018, so študenti Univerze na Primorskem (UP) v telovadnici Srednje tehniške šole Koper odigrali prijateljsko tekmo proti ekipi ASCI.

Srečanje se je pričelo zelo intenzivno. Domača ekipa je v prvem polčasu prejela dva gola, ki ju pripisujejo slabi obrambi. Dobrih akcij niso uspeli zaključiti, saj jih je vedno znova ustavil odličen vratar ekipe ASCI.

Predstavnik ekipe Marco Orlando (ASCI), je drugi polčas komentiral takole: »Fantje iz ekipe UP so ves čas intenzivno napadali, pa vendar se nam je obrestovala potrpežljivost in smo s protinapadi uspeli nadigrati nasprotnika in dosegli še tri točke. Ekipa UP je zelo dobro fizično in tehnično pripravljena, dali so nam vetra. Pozna se, da so nekaj let mlajši od nas. Pošteno smo se mogli potrudit, za končni rezultat. Naš najboljši strelec, z dvema zadetkoma, je Matjaž Semenič.«

Končni rezultat, 0:5, ni odražal dejanskega stanja na parketu, saj je igra delovala precej izenačeno. Rene Knedl (UP) je po tekmi povedal: »Precej drugače je igrati proti zunanji ekipi in ne med članicami univerze. ASCI redno trenirajo skupaj in tekmujejo v 3. MNZ futsal ligi. Pri svoji ekipi vidim pomanjkljivosti predvsem v neuigranih akcijah. Vseeno smo na trenutke pokazali, da znamo odigrati zelo dobro, zapretili smo nasprotnikom, katere rešuje predvsem odličen golman.«

Predstavnik ekipe ASCI, Marco Orlando, se je po zmagi zahvalil za povabilo na prijateljsko tekmo: »Z veseljem smo sprejeli povabilo, takih dogodkov bi moralo biti še več, saj je to priložnost za druženje in sprostitev.«

Pripravila: Brina Božič, UŠZP