torek, 02. april 2019

Podeljeni še zadnji vstopnici za finale

Univerzitetna futsal liga M servis.

Po petmesečnem tekmovanju smo včeraj pod streho spravili tudi polfinale v futsalu. Znana sta zadnja finalista, ki se bosta pomerila za naslov prvaka UFL M Servis za leto 2018/19. To sta postali ekipi Pedagoške Fakultete in Famnit-a, ki brani lanskoletni naslov. A da ni bi bilo vse tako preprosto, kot je prvotno zapisano nam pove dejstvo, da je v polfinalu padlo 17 zadetkov, 4 rumeni in 1 rdeč karton. Popolnoma jasno je, da sta se odigrali dve, zelo zahtevni, izredno zanimivi, na trenutke tudi ostri tekmi z ogromno požrtvovalnosti in poguma, fizičnih naporov in psihičnih sposobnosti.

Včerajšnji prvi dvoboj je pripadel ekipama Famnit-a in Fakultete za turistične študije (FTŠ). Ekipi sta več ali manj, odigrali celotno prvenstvo v enakih postavah, manjkalo pa je nekaj poškodovanih igralcev pri obeh moštvih. Vendar zato ni bila tekma nič manj zanimiva. Nasploh, je bila to ena lepših predstav obeh moštev, saj sta igrali zelo napadalno, predvsem pa všečno tudi za občinstvo, ki ga tokrat v dvorani ni manjkalo. Začetek je pripadel ekipi Famnit-a, ki je prevzela pobudo, a je bila s svojimi poskusi zelo neučinkovita. Kar ji ni uspelo v prvih 5 minutah, ji je uspelo v šesti. Takrat je po odličnem preigravanju in asistenci Zybe, zadel Grbec. Ekipa Famnit-a, zadovoljna z izidom, je pobudo prepustila nasprotniku in ta je že v 8. minuti izid poravnal. Po samostojnem prodoru je igralecTuristice Glen Šuber, na kolena položil še vratarja Famnit-a, Borojo in z lobom izid izenačil.  Zadetek je igralce Famnit-a tako spodbudil, da so s svojo značilno igro, preko včeraj zelo razpoloženega Zybe, v naslednjih 10 minutah, dosegli še 4 zadetke ( dva je prispeval Zyba), ter popolnoma nadigrali  mlado in na trenutke preveč ambiciozno ekipo FTŠ Turistice. Izdi na polovici tekme je kazal 5 : 1 za ekipo Famnit. In kot je to pri nas v navadi, je ekipa Famnit-a v drugi del vstopila povsem razglašeno in neodgovorno, ter dovolila nasprotniku, da se ji nevarno približa, saj je bil izid v 35.minuti, le še 6 : 4 za Famnit. A potrebno je priznati, da ima ekipa Famnit-a v svojih vrstah zelo zrele igralce, fante ki so tudi nogometno izobraženi in jim skupinsko delo ni tuje. Tako lahko v vsakem trenutku ponudi igralca, ki je zmožen sam obrniti potek tekme, ali jo odločiti. Po doseženem 7 zadetku, so se igralci Famnit-a umirili in brez velikih naprezanj tekmo dobili. Končni izid 7 : 5 za lanskoletnega zmagovalca ekipo Famnit.

Rezultat:

1-0 Grbec (5), 1-1 Šuber (8), 2-1 Avdalović (11), 3-1 Zyba (13), 4-1 Turudija (16), 5-1 Zyba (17), 6-1 Badžim (24), 6-2 Čuk (29), 6-3 Šuber (32), 6-4 Vašl (34), 7-4 Badžim (35), 7-5 Vašl (39);

FAMNIT: Niki Boroja, Gregor Grbec, Klemen Franjčič, Luka Badžim, Adem Zyba, Boris Turudija, Aleksandar Avdalović, Emrah Tatarević;

FTŠ Turistica: Simon Jerman, Žiga Knafelc, Žiga Čuk, Gašper Kragelj, Glen Šuber, Scott Vašl;

Izjave:

Adem Zyba FAMNIT: »V prejšnjem krogu je ekipa zmagala brez moje pomoči, zato sem se nocoj trudil dati svoj maksimum. Uspelo nam je, zelo smo zadovoljni, da bomo nastopili v finalu. Seveda smo drugi polčas igrali preveč ležerno, a vendar dovolj dobro, da smo tekmo dobili. Nastop v finalu pomeni samo eno: » Ni popuščanja, gremo na zmago!«

Gašper Kragelj FTŠ Turistica: »Dobro je…poraz z dvignjeno glavo! Če bi morda tudi prvi polčas imeli pravi pristop in voljo, bi se lahko resnično kosali z ekipo Famnit-a, ki je, glede na igralsko zasedbo, nesporni favorit lige!« V ponedeljek se pridemo borit za bron!«

Drugo srečanje nam je prineslo še več zanimivega nogometa, ogromno strasti in športnega (nemirnega) duha, kot se za polfinale spodobi. Nasproti sta si stali ekipiPedagoške Fakultete, ter Fakultete za pomorstvo in promet Univerze v Ljubljani (FPP).Že njun prvi medsebojni dvoboj v rednem delu prvenstva je pokazal, da sta ekipi enakovredni in da bodo o zmagi odločale malenkosti. Glede na pomembnost srečanja in veliko navzočnost s tribun, na katerih se ja kar trlo obiskovalcev, se je srečanje začelo zelo napeto in ostro. Prva je zapretila Pedagoška Fakulteta, ki si je priigrala kopico lepih in ugodnih priložnosti za zadetek, a je bil vseskozi na pravem mestu vratarFakultete za Pomorstvo in Promet Jure Fesel. Ta je z nekaj bravuroznimi obrambami poskrbel za navdušenje v dvorani, hkrati pa uspel obdržati svojo ekipo v igri za zmago. Ekipa FPP je poskusila z nekaj streli z razdalje, a je bil Žalec preveč nenatančen, oziroma mu je nasproti stal odlični vratar Pedagoške fakultete, Jakob Gabrič, ki je včeraj imenitno zamenjal, sicer standardnega vratarja Davorja Pejakića. Ko se je ekipa FPP otresla pritiska, je iz prve resnejše akcije tudi povedla. Resda srečno, saj je nevaren predložek z desne strani, v lastno mrežo preusmeril kar Žan Kaplan. Nadaljeval se je trd boj za vsak centimeter igrišča in v tej poplavi dvobojev na nož in ostre igre je ekipi PEF le uspelo izenačiti. V zadnji minuti je po seriji izvrstnih obramb vratarja Fesla, žoga prišla do Krapeža, ki jo je z močnim strelom poslal pod prečko za 1-1!

Nadaljevanje je bilo še bolj napeto, saj sta si ekipi priigrali vrsto imenitnih priložnosti za zadetek, a sta včeraj blestela vratarja.  Posebej Jure Fesel, ki je kljub igralcu manj v polju, uspel držati korak z včeraj zelo navdahnjeno in učinkovito ekipo PEF. A le do 33. minute, ko je bil pri zadetku Knedla popolnoma nemočen. Zadetek za vodstvo PEF, je ekipo FPPpovsem dotolkel, saj je v naslednjih minutah prejela še dva zadetka in tekmo izgubila s končnih 4-1!

Rezultat:

0-1 Kaplan (ag.17), 1-1 Krapež (19), 2-1 Knedl (34), 3-1 Krapež (35), 4-1 Knedl (36);

PEF: Jakob Gabrič, Matic Krapež, Jura Pajnkihar, Žan Bratina, Žan Kaplan, Jakob Panič Nardin;

FPP: Jure Fesel, Jaka Fesel, Žiga Kljun, Luka Babič, Andraž Žalec, Erik Rastovac, Maj Tratar;

Izjave:

Rene Knedl PEF: »Danes smo končno dokazali, da znamo igrati. Prikazali smo eno odlično tekmo in pripravili lepo rojstnodnevno darilo našemuJuretu Pajnkiharju…starosti ne izdam!. Pomorci so res trda ekipa in mi smo imeli z njimi ogromno težav. Tisti poraz v rednem delu, nam je dal misliti, kako in na kakšen način lahko premagamo ekipo FPP. To smo danes tudi pokazali a ne?... V finalu je Famnit je nesporni favorit, a le, če bo nastopil v popolni zasedbi…ne pozabite! Mi bomo tam!«

Luka Babič FPP: »Čestitke ekipi PEF, danes so bili boljši v vseh pogledih. Naša volja in požrtvovalnost sta bili včasih preveč neučakani in ves ta trud, nam je, tudi zaradi neizkušenosti, bil bolj v nadlogo, kot v pomoč. V ključnih trenutkih smo bili nezbrani in preveč živčni, da bi lahko pomislili na zmago. Sedaj smo osredotočeni na zadnjo tekmo, boj za tretje mesto!«