torek, 27. marec 2018

PEF in FVZ v finalu odbojkarske lige

Univerzitetna odbojkarska liga Univerze na Primorskem

V ponedeljek, 26. marca 2018, je v dvorani Srednje tehniške šole Koper potekal 6. krog tekmovanj in odločil finaliste letošnje Univerzitetne odbojkarske lige. Z včerajšnjima polfinalnima tekmama med ekipama PEF in FM ter FTŠ in FVZ se je Univerzitetna odbojkarska liga prevesila v sklepni del tekmovanja. Polfinalne tekme so bile tudi selektorjeva priložnost izbrati najboljšo ekipo za nastop na državnem prvenstvu.

PEF - FM    2:1 (25:23, 21:25, 15:13)

V prvi polfinalni tekmi sta se pomerili PEF in FM. Tekma je bila zelo zanimiva, dinamična, polna preobratov in neizkoriščenih priložnosti, z ogromno pozitivnega
naboja na obeh straneh. Že prvi niz je nakazal, da sta ekipi zelo izenačeni in se bo bil boj za vsako žogo, saj si nobena od ekip ni priigrala občutnejše prednosti. Sredi prvega niza je ekipi PEF uspelo pobegniti na visokih 5 točk prednosti (16:11), kar pa ni bilo dovolj za mirno končnico, saj se je ekipa FM v odločilnih trenutkih zbrala in uspela izenačiti na 20 točki. V napeti končnici, v kateri je bilo ogromno lepih potez z obeh strani, se je v zadnji točki tehtnica prevesila na stran PEF, tako da je bil končni rezultat 25:23.
Drugi niz je ekipa FM odigrala odločneje, bolj čvrsto in borbeno, ter s pomočjo nekaterih napak nasprotnika, niz tudi dobila. Ekipa PEF je poizkusila z menjavami
in odmori prekiniti niz nasprotnika, a je to bilo premalo, saj je drugi niz pripadel FM z rezultatom 25:21.
Odločilni niz je bil prava poslastica. Rezultat je bil vseskozi poravnan (3:3, 6:6, 9:9, 11:11), zdaj je bila v prednosti ena, nato spet druga ekipa, a kakšne večje prednosti
si ni priigrala nobena. Ekipi sta bili boj za vsako žogo, na mreži in v polju, reševali nemogoče (prednjačila sta Anže Perčič in Lana Komel) ter se glasno veselili vsake osvojene točke. V infarktni končnici pri rezultatu 14:13 v korist PEF, je najboljši posameznik v njihovih vrstah Anže Perčič z blokom ustavil napad Emraha Tatarevića za končnih 15:13 in veliko zmago. Kapetana obeh ekip sta se strinjala, da je bila tekma zelo zanimiva, da je zmagal spretnejši, ter da bi lahko bil rezultat ( s kančkom sreče) tudi drugačen.

FVZ - FTŠ   2:0 (25:16, 25:16)

Drugi polfinalni dvoboj med ekipama FVZ in FTŠ žal ni bil tako napet, saj je ekipa FVZ ves čas gospodarila na igrišču in gladko osvojila oba niza (25:16, 25:16).
Kapetan FTŠ Staš T.: »V dvoboj smo vstopili preveč ležerno, premalo motivirano in z veliko improvizacije, kar se je kasneje izkazalo za napačno. FVZ je trenutno boljša, saj nas je premagala tudi že v rednem delu, vendar to ni opravičilo, za njihovo bledo predstavo

Na zaključku UOL lige bo mogoče spremljali finale za tretje mesto med ekipama FTŠ in FM ter finale za naslov prvaka, v katerem se bosta pomerili najboljši ekipi rednega dela prvenstva, ekipi PEF in FVZ. Če gre sklepati na podlagi rezultatov iz rednega dela, se nam na finalu obeta pravi spektakel!