torek, 14. november 2023

Otvoritev univerzitetne odbojkarske lige

V ponedeljek, 13.11.2023, se je v telovadnici STŠ začel prvi krog odbojkarske Univerzitetne lige, kjer sta se odigrali 2 tekmi.

Letošnje odbojkarsko tekmovanje sta otvorili ekipi Fakultete za matematiko, naravoslovje in informatiko (Famnit) ter Fakultete za management (FM). Ekipa Famnit-a je sigurno začela tekmo s minimalnimi napakami in na začetku naredila prednost, ki so jo do konca seta obdržali. V drugem setu smo spremljali malo bolj napeto igro, ekipa FM je lepo parirala in v nekaj trenutkih imela prednost. Pri rezultatu 13:13 je ekipa FM klicala timeout, kar je bolj prišlo ekipi Famnit, saj so od tega trenutka dvignili nivo igre in nasprotni ekipi prepustili še samo 3 točke. Tekma se je končala rezultatom 2:0 v korist ekipe Famnit, ki si je tako prislužila prve letošnje točke na lestvici.

FAMNIT-FM 2:0 (25:14; 25:16)

Selektor ekipe Famnit, Žan Stanković, je skrbel za vzdušje v ekipi in je tekmo prokomentiral: »Dobra zanimiva prva otvoritvena tekma prvenstva. Nasprotnik, ekipa managementa, ki je nismo poznali, je bil zahteven. Začeli smo z našo prvo najboljšo postavo in tekmo dobro odprli. Skozi vsako točko smo se na igrišču počutili bolje in uspešnejše ter na koncu tekmo tudi dobili. Čeprav je bil nasprotnik slabši, se je izkazal kot zelo borben tekmec. Pohvale tudi njim! Sedaj pa že nestrpno strmimo v prihodnost in se vedno držimo tega, da tekme ne želimo zgubljati, ker raje zmagujemo. Lokacija nazdravljanja po tekmi zaenkrat ostaja neznanka.«

Kapetan ekipe Famnit, Miha Sivka, je kratko izjavil: »Naši nasprotniki so se trudili, ampak naš selektor je imel boljšo strategijo, kar nas je spravilo do zmage...«

Igralka ekipe FM, Samardžija Ana, je v imenu ekipe izjavila: »Smo prvi letnik Fakultete za management in to je bila naša prva udeležba. Naš prvi vtis je zelo pozitiven. Všeč nam je namen, saj se tako lahko spoznamo z drugimi študenti iz drugih fakultet. Pomembno je, da se družimo in naredimo nekaj dobrega vsak zase. Na naši prvi tekmi nam je bilo zelo všeč, čeprav nismo zmagali, smo se imeli lepo in ugodno.«

V drugi tekmi sta se pomerili ekipi Fakultete za vede o zdravju (FVZ1 in FVZ2). Tekmo je bolje začela ekipa FVZ1, ki je na začetku naredila prednost od 4 točk, ki so jo uspešno držali nekje do polovice seta, ko so člani ekipe FVZ2 dvignili nivo igre in povezali nekaj zelo lepih pik, izenačili in prešli v vodstvo. Ekipa FVZ1 ni imela odgovora na izboljšano igro nasprotnikov in se je prvi niz končal v korist ekipe FVZ 2 z rezultatom 25:21. Drugi set je začel mirno, vodstvo se je menjavalo v korist obeh ekip na začetku. Ekipa FVZ1 je dvignila nivo igre in povezala nekaj fenomenalnih pik, s katerimi so povečali prednost na semaforju in niso dovolili, da bi izgubili prednost iz prvega niza, ter so drugi set zmagali z rezultatom 25:17. V tretjem nizu je ekipa FVZ1 nadaljevala s dominantno in kvalitetno igro iz drugega niza in so naredili prednost na samem začetku niza, ter so hitro prišli do vodstva 10:5. Člani ekipe FVZ2 se niso predali in so povezali 3 točke, s katerimi so poskušali narediti obrat v nizu, ampak nasprotniki niso dovolili, da izgubijo prednost, ter so s nekaj sigurnimi pikami poskrbeli za prve točke na lestvici. Tekma se je končala z rezultatom 2:1 v korist ekipe FVZ1.

FVZ1-FVZ2 2:1 (21:25, 25:17, 15:11)

Predstavnica ekipe FVZ1, Ajda Bajec, je podelila svoje vtise o tekmi: »Danes smo bili boljši od druge ekipe FVZ, vendar zmaga ni bila tako gladka, kot smo si jo želeli. Prvi set nam igra ni stekla, zato smo ga tudi izgubili. Druga dva seta pa smo se le našli, ju zmagali in s tem slavili prvo zmago v ligi. Zavedamo se, da moramo odpraviti nekaj napak in se veselimo prihodnjih tekem, na katerih bomo poskusili prikazati našo pravo igro.«

Naslednji krog odbojkarske Univerzitetne lige se bo odigral 4.12.2023 ko se bojo ekipe borile za nove točke.