torek, 26. marec 2019

Finalista določil zlati set

Univerzitetna odbojkarska liga M Servis

Včeraj zvečer, ponedeljek, 25.3.2019, je bilo v dvorani STŠ zelo živahno, saj sta bila na sporedu polfinalna dvoboja v Univerzitetni odbojkarski ligi (UOL) M Servis, med ekipami Pedagoške Fakultete  (PEF) in Fakultete za Matematiko, Naravoslovje in Informacijske Tehnologije (FAMNIT), ter ekipama Fakultete za Turistične Študije (FTŠ) ter Fakultete za Vede o Zdravju (FVZ).

Prvi dvoboj, med PEF in FAMNIT je bil, tako kot je to v navadi, pravi derbi, saj se ekipi med seboj srečujeta že vrsto let. Lanskoletni zmagovalec lige, ekipa PEF, je bila tudi letos prvi favorit, za osvojitev naslova, a je to pot, po zlatem setu, morala priznati premoč ekipi Famnit-a. Ta je že v 1. nizu prikazala všečno, borbeno, predvsem pa zelo organizirano igro, s katero je večji del dvoboja, povsem onemogočila najbolj prodorne igralce PEF.  Ko je ekipa Famnit-a v 1. nizu prešla v vodstvo, ga je z izkušnjami in taktično igro tudi dobila. Drugi niz je bil še zanimivejši. Po občutnem vodstvu ekipe PEF, se je ekipa Famnit-a, le prebudila, zaigrala tako kot v 1. nizu in izid izenačila, tako da se je boj nadaljeval za vsako točko. Po hudem boju in spletu okoliščin je 2. niz pripadel ekipi PEF z rezultatom 29-27. Tretji niz je bil za PEF vsekakor za pozabo, saj je v zlatem nizu popolnoma odpovedala, uspela iztržiti pičle 4 točke, kar je bilo včeraj, za zelo razposajeno ekipo Famnit-a občutno premalo.

Ognjen Lazarević (Famnit): » To je bila naša letošnja najboljša predstava. Vsi smo bili na ravni svojih nalog, vsi smo se zelo trudili. Zasluge gredo vsem igralcem in zelo smo srečni, da bomo nastopili v finalu!«

Izid:  PEF : FAMNIT    1 : 2   ( 18-25, 29-27, 4-15)

PEF: Tadej Vozlič, Petra Rančov, Vita Kocet, Arijana Đuretić, Tilen Tomšič, Manca Rotar;

FAMNIT: Boris Turudija, Katja Čabrian, Ognjen Lazarević, Nikola Ljepava, Marko Jankovič, Nina Djukić, Marija Vuković, Emrah Tatarević;

Tudi drugi dvoboj je bil izredno zanimiv in napet do zadnje točke. Obe ekipi sta tudi na lestvici zelo izenačeni. Na koncu pa je odločala razlika v dveh točkah. Prvi niz je dobila ekipa FTŠ, saj je štartala zelo samozavestno, z odlično igro na mreži. Luka Šteblaj in Jernej Pleša sta z močnim odrivom blestela v napadu. V drugem nizu pa se je prebudil nasprotnik. Ekipa FVZ je prevzela pobudo in vračala z napadi, katere sta Luka Mihelič ter Blaž Kuzmič znala silovito zaključiti. Tudi v ključnih trenutkih se jima ni zatresla roka. Tako sta ekipi odigrali zlati set, ki se je prav tako končal na razliko, v katerem pa je več sreče in poguma imela ekipa FVZ. FTŠ je kljub vsem naporom moral priznati poraz, a vsekakor motivacija za osvojitev medalje ostaja.

Luka Mihelič, ki je nedvomno med najzaslužnejšimi za atraktivne točke in zmago FVZ pa je povedal: ''Mi smo šli na 100%. Smo rekli, da bomo igrali 100%, potem pa kar bo bo, ali je točka, ali je aut, ni važno. Nasprotniki so zelo dobro igrali, res dobra konkurenca, ampak danes je bilo presenečenje, bomo videli, kako bo v finalu''

Izid:  FTŠ : FVZ   1 : 2   ( 25-15, 23-25, 14-16)

FTŠ: Luka Šteblaj, Jernej Pleša, Matej Teo Klepač, Nina Zajc, Valerija Gržentič, Maruša Erjavec Kavčič, Petra Zupan;

FVZ: Primož Slatinek, Blaž Kuzmič, Tajda Rešek, Luka Mihelič, Valentina Kostanjšek, Aljoša Habjan;

Finalni obračuni bodo torej potekali po naslednjem razporedu:

tekma za 3. mesto bo med ekipama FTŠ in PEF, med tem ko se bosta za naslov ligaškega prvaka potegovali ekipi FVZ ter FAMNIT. Ponovno lahko pričakujemo izenačene dvoboje in obilico atraktivnih akcij.