Šport
torek, 03. december 2019

Drugi krog UFL

Univerzitetna futsal liga M JOB

V ponedeljek, 2.12.2019, se je odvijal drugi krog Univerzitetne futsal lige M JOB. Tokrat sta se na prvi tekmi pomerili ekipi iz Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (FAMNIT) in ekipa Fakultete za vede o zdravju (FVZ). Druga tekma se je pa odvijala med ekipama Fakultete za management (FM) ter ekipo Fakultete za pomorstvo in promet.

Prva tekma se je začela kot pričakovano, saj sta obe ekipi v igro stopili na polno. Ekipa FAMNIT je konstantno napadala ekipo FVZ, ki se je dobro branila in čakala na možnosti protinapada. Ta tehnika se jim je obrestovala. V 8 minuti je za 0:1 FVZ v vodstvo popeljal Debeljak. FAMNIT se je trudil da bi še v prvem polčasu izenačil, a žal žoga ni šla v gol. Ekipa FAMNIT je imela številne priložnosti kakor tudi nadvlado nad igro. Drugi polčas se je začel napeto. Obe ekipi sta začeli na polno a ekipa FVZ vseeno nekako bolj odločno. Ta odločnost je FVZ-ju prinesla še en zadetek. Tako je Zuganv 6. minuti drugega polčasa povišal vodstvo FVZ-ja na 0:2. Ekipa FAMNIT se ni predala in odločno naprej napadala. Njihov trud in želja sta bila poplačana v 7. minuti drugega polčasa, ko je Zyba zadel za 1:2. S tem golom je FAMNIT dobil krila in igra se je razživela. Ekipa FAMNIT je v 8. minuti ponovno zadela in ponovni strelec izenačujočega zadetka je bil Zyba. EkipaFAMNIT si je želela zmage in agresivno napadala ter tako še v isti minuti je igralec Badžim popeljal ekipo FAMNIT v vodstvo s 3:2. Vodstvo FAMNITA je prebudilo FVZ in so že v naslednji minuti odgovorili z golom Čigona in tako izenačili na 3:3. Tokrat se je sreča nasmehnila FAMNIT-u saj si je ekipa FVZ-ja v 16. minuti drugega polčasa dala avtogol in tako odločila tekmo. Končni rezultat je bil 4:3 za ekipo FAMNIT.

Izjava Goran Petkovič (FVZ): »Tekma je bila napeta polna preobratov, mislim da smo si zaslužili malo več, glede na prikazano igro. Bilo je nekaj spornih sodniških odločitev ampak taka je igra naslednjič bo boljše.«

Izjava Niki Boroja (FAMNIT): »Najprej bi rad čestital nasprotniku, naša igra ni bila na nivoju kot bi sicer lahko bila. Opazil sem veliko stvari katere moramo še izboljšat, predvsem pa igo v obrambi. Tukaj bi še rad čestital golmanu za dobro predstavo.«

Ekipa Famnit: (Zyba, Avdalović, Krbezlija, Grbec, Franjčič, Badžim Boroja, Turudija)

Ekipa FVZ: (Juršič, Petkovič, Kuzmič, Pugelj, Zugan, Čigon,Debeljak,Čretnik)

Drugo tekmo sta odigrali Fakulteta za management (FM) ter Fakulteta za pomorstvo in promet (FPP). Kljub temu da je ekipa FM imela tokrat dovolj menjave, se jim ponovno ni izšlo. Ekipa FM je doživela še en poraz. Tekma je bila v znamenju FPP-ja. Fantje so kontrolirali celotno dogajanje in niso dovolili kakršnegakoli spodrsljaja. V prvem polčasu so zabili kar štiri gole. Strelci so bili v 7. minuti Perhavec, v 13. in 18. minuti je zadel Mingotti ter v 19. minuti Alagič.Drugi polčas ni bil prav nič drugačen. Ekipa FM se je skozi celotno tekmo trudila in igrala požrtvovalno, ampak žal ni bilo dovolj. Neuspeh v napadu je imel za posledico padec morale in slabo vzdušje v ekipi. Igra ekipe FM ni bila kos igri FPP-ja in tako so tudi v drugem polčasu prejeli štiri zadetke. Strelci golov so bili ponovno Perhavec v 2. in 4. minuti drugega polčasa, Zonta je zadel v 3. minuti ter Meštrič v 17. minuti. Svetla izjema in strelec tolažilnega gola je bil Žan Kaplan, ki je preigral skoraj celotno ekipo FPP-ja in dosegel zadetek. Končni rezultat je bil 1:8 za ekipo FPP.

Izjava Edin Adilovič (FM):»Na takšen rezultat nimam kaj dodati. Naša igra ni bila niti približno na nivoju. Prepričan sem da znamo boljše odigrat in da bomo skupaj z fanti naslednjič prikazali boljšo predstavo.«

Izjava FPP:»Tekma je bila težka, kljub temu smo suvereno zmagali.«