torek, 10. december 2019

Drugi krog

Univerzitetna košarkarska liga M JOB.

V ponedeljek, 9.12.2019, je potekal drugi krog Univerzitetne lige v košarki. Pomerile so se ekipe Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (FAMNIT), Fakulteta za vede o zdravju (FVZ), Fakulteta za management ter Fakulteta za pomorstvo in promet (FPP).

Prvo tekmo drugega kroga tekmovanja sta odigrali FAMNIT in FVZ

Tekmo je FVZ vzela zelo resno in in začeli so izjemno napadalno. Ekipa FVZ-ja ni dovolila da bi si nasprotnik omogočil kakršno koli možnost za zmago. FVZ je čvrsto igral v obrambi in v napadu vsako možnost za koš realiziral. Kljub vsej nadvladi je FAMNIT poskušal dohajati FVZ a se je to izkazalo kot nemogoča želja. FVZ si je v prvi četrtini priigral ogromno prednost in sicer 7:23. Že po prvi četrtini je bilo jasno kdo bo dvoboj dobil. Druga četrtina ni bila prav nič drugačna. FVZ je dominiral tako pod košem kakor tudi iz razdalje, trojke so padale kot po tekočem traku. Proti taki igri kot jo je pokazal FVZ, FAMNIT ni imel nikakršne možnosti. V drugi četrtini si je FVZ še dodatno priigral gromozansko prednost in sicer, 15:52. Tekma je bila odločena že ob polčasu. Veliko spoštovanje fantom FAMNITA, ki se kljub vsemu niso predali do zadnje minute. Tretja četrtina se je končala 30:73. V zadnji četrtini so fantje iz FVZ-ja malo umirili tempo igre. Vedeli so da so zmagali in niso želeli še bolj ponižati nasprotnika. Končni rezultat prve tekme v drugem krogu lige je bil 40:87 za FVZ.

Rezultat:

FAMNIT : FVZ – 40:87 (7:23, 8:29, 15:21, 10:14)
Ekipa FVZ (Čretnik, Zupan,Kosin, Petrič, Habulin, Bukovšek)
Ekipa FAMNIT (Marinovivić, Pehlić, Sabadin, Antić, Škrbović, Milivojević)

Izjava Tine Petrič (FVZ): »Tekma je bila odlična z fanti smo imeli strelski večer. Mislim da smo tokrat imeli več športne sreče in upam da se bo ta niz nadaljeval tudi v naslednji krog

Izjava Alan Pehlić (FAMNIT): »Tekma je bila iz naše strani katastrofalna. Poznala se je odsotnost našega kapetana Klepača. Nikoli še nismo igrali brez njega in se nikakor nismo mogli znajt. Upamo, da bo naslednjič boljše.«

Druga tekma FM vs FPP

Druga tekma drugega kroga je potekala med ekipama Fakultete za management (FM) ter ekipe Fakultete za pomorstvo in promet (FPP). Druga tekma je bila bolj izenačena. Skozi celotno tekmo so fantje kazali veliko željo po zmagi. To se je izkazovalo v agresivnih napadih ter čvrstih obrambah. Ta velika želja je posledično prinesla kar nekaj sodnikovih žvižgov, ki so naznanjali prekrške. Kljub vsemu si je FM zmogel priboriti lepo prednost v prvi četrtini. Rezultat prve četrtine je bil 15:2 za ekipo FM-ja. Druga četrtina je bila povsem v znamenju FPP-ja. Fantje so se prebudili in začeli igrat. Številni uspešni napadi so jim v drugi četrtini omogočili približanju vodilnemu FM-ju. Rezultat po drugi četrtini je bil 22:13 za ekipo FM-ja. V tretji četrtini je FPP vztrajno skušal priti do izenačenja, a je FM z njihovo borbenostjo ter uspešnimi napadi držal FPP na distanci. Rezultat ob koncu tretje četrtine je bil 37:30. Na začetku zadnje četrtine je imel FPP dokaj ugoden rezultat, saj se jim je uspelo približat FM-ju na 7 točk razlike. FM se ni pustil presenetiti in so v zadnji četrtini stisnili zobe in dokončno odločili tekmo. Končni rezultat je bil 51:39 za ekipo Fakultete za management.

Rezultat:

FM : FPP – 51:39 (15:2, 7:11, 15:17, 14:9)

Ekipa FM (Knapić, Lazar, Boroja, Testen, Širovnik)Ekipa FPP (Kveder, Plahuta, Suman, Boršič, Špan, Ravnjak, Antonič, Rakovič)

Izjava Niki Boroja (FM): »Imeli smo dobro igro v obrambi, žal danes ne tako dobro v napadu. Kljub vsemu je zadostovalo za zmago. Čestitam nasprotniku in se vidimo v naslednjem krogu.«

Izjava Mitja Suman (FPP): »Tekma je bila solidna, skozi celotno tekmo smo jih skušali dohiteti, žal je bilo nekaj spornih sodniških odločitev na obeh straneh. Naslednjič bo bolje.«